6 sposobów na ekologiczny magazyn

2022-05-17

W związku ze zmianami klimatycznymi i problemami środowiskowymi, przed którymi stoimy, ważne jest, aby przejść na ekologię. Magazyny są ogromną częścią gospodarki, ale wiele z nich wytwarza dużo odpadów i zużywa więcej energii niż to konieczne. Może się wydawać, że to dużo pracy, aby Twój magazyn był bardziej przyjazny dla środowiska. Ale na dłuższą metę przyniesie ci to znaczne korzyści. Początkowo zmiany mogą być kosztowne; jednak w miarę upływu czasu zaoszczędzisz znacznie więcej. Oprócz tego możesz wykonywać liczne praktyki zielonego magazynu, które wcale nie zajmą tyle czasu ani pieniędzy.

Oto kilka korzyści z uczynienia magazynu bardziej przyjaznym dla środowiska :

· Obniżenie rachunków za media

· Zwiększenie zrównoważonego rozwoju

· Zmniejszenie śladu węglowego

· Zapewnienie swoim pracownikom ekologicznego biznesu

Wiedza o tym, od czego zacząć i jakie zmiany będą miały największy wpływ pomoże Ci w organizacji. Nawet jeśli wprowadzisz najmniejsze zmiany, aby Twój magazyn był bardziej przyjazny dla środowiska, jest to duży krok we właściwym kierunku. Sprawdź nasze sprawdzone sposoby.

1. Zrezygnuj z papieru

Korzystanie z tradycyjnych faktur papierowych może być marnotrawstwem, a magazyn może wydać dużo na papier i atrament do drukarek. Aby Twój magazyn był bardziej przyjazny dla środowiska, wymień tradycyjne faktury na cyfrowe. Możesz skanować dokumenty za pomocą ręcznego skanera lub smartfona i używać wiadomości e-mail zamiast wysyłać pocztę papierową. Wybór tych opcji znacznie przyczyni się do oszczędności czasu i kosztów.

2. Użyj wysokowydajnego oświetlenia

Zmiana oświetlenia magazynu jest jednym z najprostszych sposobów na uczynienie magazynu bardziej przyjaznym dla środowiska. Do niedawna większość magazynów używała świetlówek w swoim systemie oświetlenia. Jednak światła LED stały się prawdziwym przełomem w ostatnich latach. Dzięki postępowi technologicznemu diody LED są obecnie stosowane w każdym zastosowaniu oświetleniowym, w tym w oświetleniu wysokiego składowania. Wszyscy wiemy, że światła te są początkowo droższe, ale korzyści z dłuższej żywotności i wyższej wydajności przewyższają standardowe rodzaje oświetlenia. Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że światła LED zużywają od trzydziestu do siedemdziesięciu procent mniej energii elektrycznej niż tradycyjne światła. Mają również znacznie niższą emisję ciepła i szybszy czas reakcji.

3. Odzyskuj surowce wtórne

Wskocz na modę na recykling - jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Ze względu na różnorodność opcji pakowania, magazyny idealnie nadają się do recyklingu, a Twój zespół może podjąć świadomy wysiłek, aby to zrobić. Szybko staje się nawykiem i wcale nie zajmuje dodatkowego czasu. Twój magazyn będzie dobrze naoliwioną maszyną do recyklingu, jeśli skonfigurujesz efektywny plan recyklingu. Ponieważ magazyny wyrzucają duże ilości tektury i papieru, mogą wysyłać na wysypisko znacznie więcej odpadów niż to konieczne.

4. Daj drugie życie

Istnieje wiele sposobów, w jakie Twój magazyn może być bardziej przyjazny dla środowiska poprzez ponowne wykorzystanie materiałów. Oto kilka pomysłów na to, co możesz ponownie wykorzystać:

· Pudełka z tektury falistej

· Palet

· Materiały opakowaniowe

Wszystkie są kosztowne w produkcji, a wybór ich recyklingu oszczędza pieniądze i zmniejsza wpływ produkcji na środowisko. Jest to pozornie mały krok w kierunku zmniejszenia wpływu magazynu na środowisko. Jednak ogólnie będziesz wywierać ogromny wpływ. Możesz ponownie wykorzystać opakowania wysłane do Ciebie przez dostawców. Oprócz tego możesz zachęcić klientów do zwrotu opakowania do ponownego użycia.

5. Przejdź na panele słoneczne

Panele słoneczne stają się coraz bardziej popularne wśród firm próbujących zaoszczędzić na wydatkach na energię. Początkowa cena instalacji paneli słonecznych może wydawać się wysoka. Nie pozwól jednak, aby Cię to zniechęciło, ponieważ możesz spodziewać się dużego zwrotu z inwestycji w perspektywie długoterminowej. Im większy magazyn, tym lepsza jest instalacja paneli słonecznych, ponieważ są one zwykle dodawane do dachów. Panele słoneczne mają wiele konfiguracji i można je instalować na różnych rodzajach dachów, o ile mogą utrzymać ciężar.

 

7. Popraw swoją izolację

Innym świetnym sposobem na uczynienie magazynu bardziej przyjaznym dla środowiska jest sprawdzenie przez eksperta urządzenia grzewczego, wentylacyjnego i klimatyzacyjnego. Możesz niepotrzebnie marnować pieniądze, jeśli twoje systemy nie są aktualne. Możesz również rozważyć instalację ekologicznego systemu HVAC. Dodanie izolacji do ścian wewnętrznych pomoże regulować chłodzenie i ogrzewanie w magazynie. Mniejsze zużycie energii prowadzi do – jak się domyślacie – niższych rachunków za energię.